Kryminalne seriale na Netflix

Interesuję się tematyką true crime. Oglądam sporo seriali i filmów o tematyce kryminalnej czy psychologicznych thrillerów. Choć fascynację taką tematyką odkryłam stosunkowo niedawno, przepadłam w niej na dobre. Słucham też sporo podcastów, dzięki którym mogę poznać nowe historie zbrodni kryminalnych z kraju i ze świata. Najbardziej interesuje mnie aspekt psychologiczny. To, co sprawiło, że do danej zbrodni w ogóle doszło. Rozkładanie na części osobowości sprawcy, ale też ofiary. Temat jest mroczny i moje upodobanie może wydawać się niektórym z Was dziwne, ale uważam, że ludzka psychika skrywa wiele niespodzianek, a wiele zbrodni ma podwójne dno. Jeśli podzielacie moje zainteresowania to zapewne zainteresuje Was ten wpis. Wpis, w którym polecam siedem kryminalnych seriali dostępnych na Netflix.

Zaginięcie Madeleine McCann

Ośmioodcinkowy serial opowiadający o zaginięciu kilku letniej Madeleine McCann. Zrozpaczeni rodzice, detektywi rzucający oskarżenia na rodziców i wielka, medialna farsa. Zawsze kiedy sprawa kryminalna dotyczy dziecka jest jeszcze bardziej wstrząsająca. Tutaj po każdy odcinku robił się coraz większy mętlik w głowie.

Schody

Żona Michaela Petersona ginie w tajemniczych okolicznościach. Całe życie pisarza zostało wzięte pod lupę, dokopano się do najbardziej skrywanych wątków jego życiorysu, które jednocześnie postawiły go w nienajlepszym świetle. Ciekawa historia, mnóstwo wątków, które utrudniły dojście do prawdy.

Aaron Hernandez: W głowie mordercy

Historia Aarona Hernandeza, czołowego zawodnika drużyny futbolowej New England Patriots, sportowego gwiazdora. Zarzucono mu zamordowanie z zimną krwią kolegi z boiska. Był to nie lada wstrząs dla całego sportowego świata. Bardzo ciekawa analiza ludzkiego organizmu i tego, do jakich tragicznych skutków doprowadzić może uprawianie mocno kontuzjogennego sportu.

Kto zabił małego Gregory’ego

Wstrząsająca kryminalna historia opowiadająca o zniknięciu i zamordowaniu czteroletniego chłopca. Spartolone śledztwo, zmiana sędziego, podejrzenie rzucone na matkę dziecka. Bardzo interesująca, choć ciężka w odbiorze, historia.

Morderstwo po amerykańsku: zwyczajna rodzina

Niewiarygodna historia zniknięcia Shanann Watts i jej dzieci. Łapie ją ostatnie nagranie z kamery przy wejściowych drzwiach do domu i ślad po niej oraz po jej dzieciach się urywa. W całej historii, od samego początku obecny jest mąż Shannan i ojciec dzieci. To, co śledczy okrywają później mrozi krew w żyłach.

Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil

Sporo w tym dokumencie jest opowiedziane o tajemniczym zaginięciu Elisy Lam, które swego czasu było viralem w sieci, a dokładniej filmik z windy z jej udziałem. Internet zalany był analizami tego, co w tej windzie się wydarzyło. Tutaj oprócz historii Elisy poruszone są zbrodnie dotyczące innych osób. Punktem wspólnym jest miejsce – hotel Cecil.

Richard Ramirez: Polowanie na seryjnego mordercę

Los Angeles, rok 1985 i seria wstrząsających zbrodni, które trwały całe lata. Opowieść o detektywach, którzy nigdy się nie poddali, ale także o tym jak deptali mordercy po piętach. I ciągłe zadawanie pytań czy sprawiedliwości w końcu stanie się zadość.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik