Kulturalne polecajki – wrzesień

W ostatnim czasie trafiłam na wspaniałe książki, filmy i podcasty. Pochłonęły mnie do reszty, poruszyły lub zainspirowały. Postanowiłam się nimi z Wami podzielić. Jesień sprzyja zagłębianiu się w takie kulturalne dzieła. Warto odkrywać nowości.

Film „Powodzenia, Leo Grande”

Co wyniknie ze spotkania emerytowanej nauczycielki, wdowy z kompleksami z młodym, atrakcyjnym sex workerem?Okazuje się, że wiele dobrego. Oboje nie spodziewali się jak bardzo są sobie potrzebni, by móc na nowo się odrodzić. „Powodzenia Leo Grande to przepiękny film o samoakceptacji, ciało pozytywności i miłości do siebie. Przegadany, bez zbędny upiększaczy, gęsty i jednocześnie lekki. Biegiem do kina, koniecznie!

Podcast „Grube historie na wynos”

Na rynku podcastów znów nowości! „Grubych historii na wynos” można słuchać na żywo w newonce radio lub na youtubie w formie videocastu. Dodajcie „do obejrzenia” bo naprawdę warto!Prowadzi go Brzoza z podcastu „Grube historie” i Carlos znany z „Angielskiego na wynos”. Pierwszą gościnią była Magda Mołek. Odcinek dostępny jest już na youtubie.

Film „Cmon Cmon”

To historia dziennikarza radiowego, który jeździ po kraju rozmawiając z dziećmi i nastolatkami o życiu. W realizacji jego projektu towarzyszy mu dziewięcioletni siostrzeniec, którym niespodziewanie musi się zaopiekować przez pewien czas. Dzięki niemu odkrywa w sobie to, co do tej pory głęboko zakopywał. „C’mon C’mon” w reżyserii Mike’a Millisa to przepiękny, czarno – biały film, w formie gawędziarskiej. Niezapomniane dialogi, które pozostają w głowach oglądających na długi czas. Pozycja obowiązkowa dla każdego!

Podcast Ewelina Ulanicka

Cieszę, że pojawia się coraz więcej podcastów związanych ze zdrowiem psychicznym. Ewelina w każdym odcinku opowiada o jak żyć lżej, mniej przejmować się rzeczami, na które tak naprawdę nie mamy wpływu. A także o tym jak to zrobić, by zajrzeć w głąb siebie, poznać siebie lepiej i pokochać otaczający nas świat.Do odcinków zaprasza wspaniałych gości, z którymi rozprawia o życiu w zgodzie ze sobą.

Książka „Gdzie jesteś piękny świecie”

To opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu siebie. To też rozważania na temat tego kim jesteśmy i jaka jest nasza droga. Nieustanne uczenie się własnych emocji. Ciekawy styl pisania autorki przeprowadza nas przez zagmatwane relacje między ludzkie z niezwykłą lekkością. To powoduje, że ciężko jest oderwać się od tej książki. Tu nie ma fajerwerków i zaskakujących zwrotów akcji. Jest to jest historia, w której wiele nas może dostrzec siebie.

Felieton Macieja Marcisza w „Piśmie”

Obie książki Macieja Marcisza „Taśmy rodzinne” oraz „Książka o przyjaźni” są doskonałymi pozycjami literackimi. Jeśli jednak ktoś przed ich zakupem chciałby sprawdzić jakim piórem posługuje się autor to powinien sięgnąć po sierpniowy numer „PISMA”. Został tam opublikowany wspaniały felieton, który przy niejednym akapicie złapie Was za serce.” Ta opowieść jest jak mały, brzydki piesek z krzywym zgryzem. Nikomu nie przynosi wstydu, zwłaszcza, że jest taki uroczy. „

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik