Co się słucha czyli moje ulubione podcasty, które musicie poznać

Podczas biegania, jazdy autem lub komunikacją miejską. Leżąc w wannie, ćwicząc, gotując lub sprzątając. Kilka odcinków, jeden po drugim lub odsłuchiwanie jednego po kilka razy. Podcasty, bo o nich mowa, są na moim prywatnym, kulturalnym podium. Mam swoje ulubione i wyczekuje kolejnych odcinków bardzo niecierpliwie. Nie wpływa to jednak na odkrywanie i poznawanie nowych. Często to właśnie one towarzyszą mi podczas zasypiania lub podczas porannego przygotowywania się do nowego dnia. Słucham ich wyłącznie na Spotify, ale wiem, że są dostępne na wszystkich innych platformach z podcastami (także na Youtube).

Bez przedłużania, oto moje Top 10 podcastów:

PIĄTE. NIE ZABIJAJ

Uwielbiam kryminalne historie, a już szczególnie te tak zwane z podwórka, lub zza ściany. Justyna, która tworzy ten podcast w ciągu dwóch lat prowadzenia go osiągnęła sukces, którego jak sama mówi, totalnie się nie spodziewała (ma swój program w telewizji – „Jedno z nas zabije” na Crime Investigation Polsat). Skupia się wyłącznie na polskich sprawach, co osobiście baaardzo mi się podoba. Ma super kojący głos i opowiada tak jakby koleżanka szeptem podczas podróży pociągiem opowiadała coś, przez co dosłownie włos na ręce się jeży.

TU CZARKOWSKI, TAM OKUNIEWSKA

Okuniewską możecie znać z jej trzech innych podcastów („Ja i moje przyjaciółki idiotki”, „Tu okuniewska”, „Dziewczyny z sąsiedztwa”), a Czarkowskiego z internetowego radia Newonce. Podczas wywiadu Czarkowskiego z Okuniewską złapali takie flow, że postanowili nagrywać razem podcast, co było pomysłem genialnym bo ich rozmów słucha się doskonale! Jest śmiesznie, mądrze i inspirująco!

PODSIADŁO & KOTARSKI

Dawid jaki jest każdy wie. Większość z Was może też kojarzyć Kotarskiego (to ten od książki „Włam się do mózgu”). Słuchając podcastu od razu można wyczuć, że naprawdę bardzo się lubią. Zrobione przez nich odcinki często są absurdalne i zawsze absurdalnie śmieszne. Serio, przez każdą godzinę, bo tyle trwają odcinki, cały czas się uśmiecham. No wspaniały poprawiacz humoru. Plus, zawsze dowiem się czegoś nowego!

RADZKA

Radzka to wrocławska jutuberka skupiająca się na tematyce modowej. Od niedawna robi podcast, w którym opowiada o tematach ważnych dla każdego internetowego twórcy. O tym jak się motywować i organizować. O tym jak w ogóle wygląda praca influencera i jak radzi sobie z hejtem. Jest konkretnie, zwięźle i bez owijania w bawełnę. Fajnie, bo bardzo lubię przyglądać się działaniom takich girl boss od kuchni.

IMPONDERABILIA

Ten podcast jest dla mnie fenomenem. Odcinki, które są rozmowami z zaproszonymi gośćmi, chyba nigdy nie trwają krócej niż godzinę, a często nawet znacznie dłużej. Karol zaprasza osoby znane z telewizji i Internetu. Co ciekawe, nigdy nie poczułam, żeby jakakolwiek rozmowa była przedłużana na siłę lub nudna. Zawsze jest bardzo interesująco i szczerze. W świecie zabieganych ludzi, którym wiecznie brakuje czasu mocno doceniam taką dogłębną chęć poznania drugiego człowieka.

KINO TALK

Jestem trochę takim filmowo serialowym freakiem. Staram się być na bieżąco, nierzadko zarywam dla nich noce i uwielbiam po seansie przegadać z kimś to, co właśnie zobaczyłam. Dlatego lubię ten podcast, bo jest takim dopełnieniem do tej mojej wariacji na temat kina. Dobrze jest usłyszeć opinię innych, równie wkręconych w ten temat osób. A najciekawsze w tym wszystkim jest to, kiedy inni w danym filmie widzą coś innego niż ja. Dla mnie to jest turbo interesujące. No i ciekawostki na temat procesu kręcenia lub twórców zawsze na plus!

JA I MOJE PRZYJACIÓŁKI IDIOTKI

Nie ma drugiego takiego podcastu, który w tak cudowny sposób rozprawia się ze wszystkimi związkowymi smrodkami. Musicie go posłuchać koniecznie! Nie dość, że się pośmiejecie, to nauczycie się jak radzić sobie z niektórymi dziwnymi lub przykrymi sytuacjami, ale przede wszystkim poczujecie, że wszystkie jesteśmy idiotkami (męskimi i damskimi). Aśka, która go tworzy kataloguje wszystkie typy partnerów (lub partnerek) na podstawie własnych doświadczeń, swoich przyjaciółek i jej słuchaczy. Cudo!

ANDRZEJ TUCHOLSKI

Andrzej jest psychologiem. Nagrywa podcasty, filmy na youtube, pisze książki. Pomaga życiowo się ogarnąć. W taki fajny, przystępny i przede wszystkim ciekawy sposób. Zdradza różnego rodzaju triki i sposoby na to jak osiągnąć założony sobie cel, jak żyć bardziej i jednocześnie mieć większy spokój w swojej codzienności. Nie są to nudne wielogodzinne wywody, a krótkie i konkretne tipy, które zmieniają życia.

BARDZO STRASZNY PODCAST

Tu muszę zrobić mały wstęp. Zacznijmy od tego, że jest Iga. To dziewczyna, którą w sieci znajdziecie jako Bardzo Brzydkie Rysunki . Jakiś czas temu wydała swój kalendarz. Poszłam na spotkanie autorskie i przepadłam! Rety, jaka to jest ciekawa dziewczyna, która pięknie się wypowiada. Nie mogłam odkleić się od jej podcastu (Bardzo Brzydki Podcast) przez kilka kolejnych dni. Najbardziej jednak spodobała mi się bardzo straszna seria, w której Iga skupiała się na tematyce… paranormalnych zjawisk. Tak to siadło, że postanowiła zrobić osobny podcast. Tam dopiero zaczęła wrzucać odcinki, ale sprawdźcie jej pierwszy podcast, żeby wiedzieć o czym mówię. Zakochacie się!

ROZMOWY WOJEWÓDZKI & KĘDZIERSKI

Mimo wszystkich kontrowersji jakie wokół siebie roztacza Kuba Wojewódzki to jest on według mnie po prostu mega inteligentnym, obeznanym w kulturalnym świecie, ciekawym ludzi facetem. Dodając do tego Kędzierskiego, który ma fajne spojrzenie na temat i w swoim chłopięcym niezdarstwie jest bardzo zabawny robi się z tego świetny duet, który do rozmów zaprasza ludzi z pierwszych stron gazet, ale nie tylko.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik