Książki, które dodadzą Ci wiatru w skrzydła

Czasem, mimo rozpoczęcia wiosny, dopingującej przyjaciółki, sprzyjających warunków nie mamy motywacji do działania. Powiększamy listę strachów zatrzymujących nas przed osiągnięciem celu. Stoimy od tygodni, czy nawet miesięcy w pasach startowych jednak wciąż wstrzymując się przed dokonaniem pierwszego kroku do zmiany. Nie ważne czy zmiana ta dotyczyć ma stylu życia, partnera czy pracy. Nieustannie czując blokadę, która nie pozwala nam się rozwijać ostatecznie przemienia się ona we frustrację i rozczarowanie samą sobą. A czasem wystarczy trafić na odpowiedni film, historię czy książkę, które dmuchnie w nasze skrzydła i pozwoli pofrunąć do marzeń i celów. I to właśnie cudownymi książkami chciałabym się z Wami dziś podzielić.

„Bój się i działaj” Monika Pryśko

Jak często rezygnowaliście z marzeń z powodu strachu? Zapewne nie raz. Tak samo jak ja i wiele innych osób. Więc jeśli wciąż odwlekacie dążenie do wymarzonego celu, do spełniania marzeń i poukładania sobie życia tak jak tylko chcecie to ta książka jest właśnie dla Was. Bo w łatwy sposób pokazuje, że mimo strachu można robić swoje. Można działać nie pomimo strachu, ale razem z nim. Można go poznać, oswoić i przestać odkładać życie na później.

„Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” Natalia De Barbaro

W tej książce pojawiają się tematy, z którymi zapewne już nie raz się spotkałyście. Takie jak role przypisywane kobietom, przekonania, czy presja, którą tak naprawdę same na siebie narzucamy nie do końca wiedząc właściwie po co. Dlaczego zatem ta książka jest wyjątkowa? Bo omawia te wszystkie wyżej wymienione zagadnienia w sposób nieoczywisty. Autorka przeprowadza nas przez cały proces poznania siebie i zrozumienia swojego wnętrza, po to by uleczyć nas ze społecznych naleciałości i nauczyć życia w zgodzie z samymi sobą.

„Kamala Harris. Pierwsza biografia” Morain Dan

Wspaniale jest czytać o kobiecie, która doszła na szczyt dzięki samozaparciu, pasji i chęci niesienia dobra. Przeszła niełatwą drogę, zarezerwowaną dla mężczyzn, nigdy nie wątpiąc w to, że ma moc, by zmieniać świat. Jej historia pokazuje, że można spełnić nawet najbardziej szalone marzenia jeśli będziemy mieć w sobie samozaparcie, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Autor dużo miejsca w książce poświęca polityce, ale to właśnie ona jest całym życiem Kamali Harris.

Czasem mimo jasno sprecyzowanych planów na życie i wyraźnie określonych marzeń przytłoczeni codziennością zapominamy do czego dążymy, gubimy motywację, tracimy zapał. Warto wtedy sięgnąć po książkę, która na nowo pchnie Was do przodu. Takie właśnie są zaproponowane przeze mnie pozycje i szczerze wierzę, że podniosą Was one na duchu w gorszym dla Was momencie.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik