Książki, dzięki którym nauczysz się odpuszczać

Ciągła presja, narzucanie na siebie coraz większej ilości zadań, mierzenie się z ogromnymi oczekiwaniami to wszystko może nas zapędzić w bardzo ciemne miejsce, z którego trudno będzie wyjść. Świat jest szalony i pędzi, ale to nie oznacza, że mamy temu pędowi się podporządkowywać. Możemy wybrać swoją ścieżkę, w której będzie miejsce na zwolnienie i robienie tego, na co mamy ochotę. W dojściu do tego pomogą Wam książki, o których przeczytacie poniżej.

„Magia olewania” Knight Sarah

Ta książka przyda się wszystkim tym, którzy za dużo pracują, a za mało odpoczywają oraz tym, którzy zbyt często przejmują się rzeczami, które absolutnie nie powinny zaprzątać im głowy. Dzięki niej nauczycie się stawiać swoje dobro na pierwszym miejscu, asertywności i robienia miejsca w swoim życiu na rzeczy ważne i warte naszej uwagi.

„Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” Adamowicz Alina , Godecka Joanna

Książka napisana przez terapeutki zawiera ćwiczenia, mnóstwo przydatnej wiedzy i wywiady z osobami, które zmierzyły się z wewnętrznym krytykiem. A walka z nim do najłatwiejszych nie należy. Bo zaskakująco często to właśnie my sami podcinamy sobie skrzydła wymagając od siebie więcej i więcej oraz nie dając sobie wystarczającej dawki czułości i zrozumienia. I dokładnie tego uczy ta książka – spojrzenia na siebie oczami najlepszego przyjaciela.

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Carnegie Dale

Kolejna książka, która pokaże Wam, że ciągłe zamartwianie się na zapas oraz przejmowanie mało istotnymi rzeczami to coś, czego powinniście się wyzbyć i to czym prędzej! Zamiast tego warto poświęcić ten czas i energię na naukę doceniania każdej, nawet najmniejszej pięknej chwili. Autor definiuje to jako nałóg, z którego należy się wyleczyć. I stopniowo nakierowuje nas na drogę myślenia optymistycznego i odbierania życia z nieustanną wiarą na lepsze jutro.

Nie są typowe książki motywacyjne, które często zamiast nas do siebie przyciągać, odpychają. To oparta na historiach prawdziwych ludzi recepta na to jak żyć lepiej, a jak zakładam, to co cel każdego z nas.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik