Kulturalne inspiracje stycznia

Mam wrażenie, że styczeń w tym roku trwał zaledwie kilka dni. Mimo wszystko udało mi się zebrać kilka wspaniałych poleceń kulturalnych, z którymi chętnie się z Wami podzielę. Jak wiecie lubię zgubić się odmętach internetu lub gatunków nie będących w topce moich zainteresowań. To czasem powoduje, że odkrywam naprawdę przecudowne rzeczy.

„The Bear”

Absolutnie doskonały serial. Obejrzycie go w jeden wieczór. Wciąga od samego początku do końca. Jest dynamiczny, świetnie zagrany, zabawny, ale też nierzadko chwytający za serce. Opowiada o Carmy, młodym szefie kuchni, który chce poprowadzić rodzinny biznes. Pracuje z szaloną ekipą kuchenną, która okazuje się dla niego najważniejsza.

„Uśpiona”

Dla tej książki zarwałam noc. Nie zdarza mi się to zbyt często, żeby książka mnie tak pochłonęła. Tu wszystko się zgadza. Napięcie jest budowane na każdej stronie. Historia głównej bohaterki – Alicji, która cierpi na narkolepsje jest bardzo zaskakująca. Dzięki niej poznajemy to z czym wiąże się ta choroba. Jest tu zabójstwo, kłamstwa, intrygi i policyjne śledztwo To naprawdę świetny thriller, który do ostatniej chwili trzyma czytelnika w napięciu.

„Girls Concept Podcast”

Girls Concept Podcast to rozmowy o życiu na własnych zasadach, spełnionych marzeniach, relacjach i emocjach. Do odcinków są zapraszani goście, z którymi dyskutujemy na ważne życiowo tematy. Jest motywacyjnie, inspirująco i często bardzo zabawnie.

„Pracownia Męskich Tematów podcast”

Podcast prowadzi dwóch kolegów – Adam i Damian. Są miłośnikami dobrego jedzenia i technologii. Lubią rozmawiać na niełatwe tematy i o tym właśnie jest ten podcast. Z męskiej perspektywy.

„Wszystko, co ważne”

Ten podcast prowadzi Marcin Łukasik – prezenter radiowy i telewizyjny. Każdy odcinek to rozmowa z innym podcasterem lub podcasterką. Poruszane są tu tematy nie tylko ich pracy i pomysłowości, ale także ich życia prywatnego. Bardzo ciekawy podcast!

„Jednym głosem”

Świetny film z doskonałymi rolami Carey Mullingan i Zoe Kazan. Opowiada o wielkim skandalu w Hollywood, który w 2017 roku wstrząsnął całym światem. Temat przedstawiły dwie reporterki New York Timesa, które opowiedziały historię molestowania seksualnego przez najpotężniejszego producenta Hollywood – Harveya Weinsteina.

„Menu”

Świetnie bawiłam się oglądając ten film. Włączając go nie miałam pojęcia czego się spodziewać. Nie mogłam oderwać od niego wzroku. Opowiada o grupie bogatych ludzi, którzy przypływają na odległą wyspę do ekskluzywnej restauracji. Natomiast szybko okazuje się, że oprócz wyjątkowego menu czeka ich prawdziwa walka o życie. Doskonały przykład czarnej komedii.

„W trójkącie”

Wychodząc z kina nie mogłam zebrać myśli próbując poukładać sobie w głowie to, co właśnie zobaczyłam na ekranie. Tak mogłaby wyglądać moja recenzja tego filmu 😉
Tu znów mamy bogate towarzystwo, luksusowy jacht, bezludną wyspę i bardzo wyjątkowy, czarny humor.

„High Fidelity”

Po obejrzeniu tego serialu czuję pustkę. Chcę więcej! Jest tu świetny klimat Nowego Yorku, miłosne dylematy, doskonała stara muzyka no i zachwycająca Zoe Kravitz. Serial ogląda sie lekko, choć umie poruszyć odpowiednie struny wrażliwości.

„Chociażby. Odcinek That girl”

Wiecie kim jest 'that girl’? To internetowy termin określający dziewczyny, które naprawdę ogarniają życie. Mają poukładaną całą, codzienną rutynę. Jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, rozwój osobisty i zawodowe sukcesy. W tym odcinku dowiecie się o rzeczach, które należy zrozumieć, by takie życie rozpocząć.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik