Kulturalne polecajki – luty

Luty obfitował w przepiękne odkrycia, które cały czas nie mogą mi wyjść z głowy. Pomyślałam więc, że muszę się nimi z
Wami podzielić. Będzie różnorodnie. Z pewnością miło spędzicie czas jeśli zdecydujecie się sprawdzić moje kulturalne polecenia.

Film „Aftersun”

Od kiedy tylko zobaczyłam zapowiedź tego filmu wiedziałam, że wybiorę się do kina widząc Paula Mescala jako główną rolę. Zapadł mi mocno w pamięci po „Normalnych ludziach”. W „Aftersun” pasuje idealnie. Czuć od niego ciepło, ale też zagadkę, a ostatecznie widząc jego cierpienie na ekranie pęka nam, widzom, serce. Bardzo ciekawa forma. Piękne widoki i bardzo trudna tematyka.

Książka „Przechodząc przez próg, zagwiżdżę”

Wspaniała powieść. To ledwie 128 stron, jednak ciężar tej historii jest olbrzymi. Przejmująca, dotkliwa, gęsta. Długo Wam ta książka z głowy nie wyjdzie, obiecuję. To podobno „powieść o zdumieniu światem”. Jeśli oznacza to cały wachlarz ciężkich emocji, to się zgodzę.

Podcast „Głośne myśli”

Naprawdę świetny podcast prowadzony przez dwie przyjaciółki. Są tu rozmowy o problemach życia codzienniego, rozważania o sprawach ważnych, ale też bardziej błahych. Lekko, wesoło i ciekawie. Bardzo przyjemnie się tego słucha.

Serial „Najbardziej niebezpieczne zwierzę świata”

Kojarzycie słynnego zabójcę, mianowanego pseudonimem „Zodiak”? Do tej pory nie wiadomo kto się za tym krył. Jednak pewien człowiek – Garry Stewart jest wręcz absolutnie przekonany, że jego biologicznym ojcem jest właśnie Zodiak. Próbuje udowodnić to w czterech odcinkach. Sami sprawdźcie czy mu się udało 😉

Spektakl „Priscilla”

Prawie trzygodzinny spektakl pełen kolorów, fantastycznej muzyki, scenografii, wyśmienitych aktorów. REWELACJA. Teatr daje to, co kino nigdy nie będzie w stanie zafundować widzowi. Siedziałam jak zaczarowana. Fabuła oparta na naszych obecnych czasach. Trochę śmiesznie, trochę smutno.

Film „My Policeman”

Totalnie mnie ten film poruszył. Historia absolutnie łamiąca serce. Opowieść o byciu gejem w Anglii lat 50, kiedy to za bycie homoseksualistą chodziło się do więzienia. Historia miłości, która przetrwała upływ czasu.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik