10 wyjątkowych filmów dostępnych na nowej platformie Nowych Horyzontów

Rząd znów zrobił nam psikusa i zamykają kina. Nie ma jednak tego złego. Bo oprócz platform takich jak Netflix czy HBO GO od niedawna filmy możemy oglądać także na platformie vod Nowych Horyzontów.

Repertuar jest spory, a w nim perełki, które często ledwie zeszły z wielkich ekranów. Obecnie na plaformie dostępnych jest ponad 200 tytułów. Docelowo ma ich być o wiele więcej. O tym, co na niej się pojawi decydują kuratorzy i kuratorki, które wybierają filmy na różne festiwale między innymi American Film Festival.

Jak oglądać?

Po zalogowaniu musicie wykupić dostęp do filmów. Macie dwie opcje: pojedynczy dostęp czyli płacicie jednorazowo za jeden film. Ceny wahają się od 7,90 zł do 12,90 zł. Drugą opcją jest wykupienie pakietu 15 lub 30 filmów. Ceny to 49 zł lub 89 zł. Na obejrzenie wykupionego filmu macie 48 godzin.

Co warto obejrzeć?

Wybrałam dla Was 10 filmów, które moim zdaniem są totalnie warte są Waszego czasu!

Między morzem, a oceanem

Historia dwóch braci. Młodszy właśnie wychodzi z więzienia, chce zacząć wszystko od nowa, lecz nie jest to zbyt łatwe. W odnalezieniu się na nowo pomaga mu starszy brat – marynarz. Piękny obraz trudnej, braterskiej relacji.

Ból i blask

Karuzela emocji, niestandardowy żart, wrażliwość i intymność. Właśnie tak można by opisać ten film. Czyli to, co dzieje się kiedy film tworzy dwóch mistrzów Pedro Almodovar i Antonio Banderas. Historia dotyczy wybitnego reżysera, który „przeżywa swoje życie na nowo”.

Matthias i Maxime

Lekko płynący film stopniowo buduje napięcie przeczołgując nas przez cały wachlarz emocji. Opowiada o Mattcie, który jest w poważnym związku i ma poważne stanowisko oraz o Maxie, który rzuca wszystko i wyjeżdża do Australii. Historia nabiera kolorów tuż po tym jak bohaterowie całują się na potrzeby szkolnego filmu koleżanki.

Portret kobiety w ogniu

Ten film zabierze Was do XVIII-wiecznej Francji. Bohaterkami jest portrecistka i arystokratka przygotowywana do aranżowanego zamążpójścia. Wyzwaniem jest namalowanie portretu bez pozującej kobiety. Jednak ta wyjątkowa sytuacja rodzi między kobietami niesamowitą więź.

Nigdy Cię tu nie było

Zacznę od tego, że… uwielbiam Joaquina Phoenixa! Kolejna fenomenalna rola, wspaniała muzyka i wciągająca kryminalna historia. Phoenix wciela się tu w rolę byłego agenta do zadań specjalnych, którego męczą wspomnienia równie mocno jak jego codzienna egzystencja na tym świecie. Ratunkiem dla niego samego okazuje się nowe zadanie – odnalezienie pewnej nastolatki.

Tajemnice Silver Lake

To bardzo nietypowy film. Zabawny, pełen zwrotów akcji ze śledztwem w tle, ze wszystkimi znanymi elementami popkultury i mnóstwem metafor. Ponad trzydziestoletni sam poświęca się graniu na konsoli i oczekiwaniu na lepsze zajęcie. Wszystko się zmienia kiedy postanawia zaangażować się w poszukiwania zaginionej sąsiadki.

Arab Blues

Super klimatyczna komedia o kobiecie, która po latach wraca z Francji do rodzinnej Tunezji. Marzy o otwarciu gabinetu terapeutycznego. Okazuje się jednak, że musi zmierzyć się z konfliktem pomiędzy swoim nowoczesnym stylem życia, a tradycjami konserwatywnej rodziny.

Daleko od Reykjaviku

Komediodramat opisujący historię kobiety, która musi odnaleźć się po śmierci męża i na nowo poukładać swoje życie, które do tej pory płynęło wolno i przewidywalnie. Pomysłu na siebie nie szuka jednak długo, bowiem odkrywa tajemnice skorumpowanego miasteczka i zamierza wywalczyć sprawiedliwość.

Wysoka dziewczyna

Bardzo wzruszający film. Leningrad, 1945 rok i ludzie podnoszący się z kolan. Próbujący otrząsnąć się z ruin, odzyskać równowagę. Próbujący przypomnieć sobie kim byli, zanim zaczęło się to piekło. Wojenna rzeczywistość ukazana kobiecymi oczami.

Kafarnaum

Dokładnie pamiętam co czułam jak oglądałam ten film kilka lat temu w kinie. Po napisach końcowych nie mogłam ruszyć się z miejsca. Jest niesamowity. Opowiada o dwunastoletnim Zejnie, który jest włóczęgą, ale przede wszystkim wielkim obrońcą walczącym o sprawiedliwość. Walczy przede wszystkim o zadośćuczynienie pozywając swoich rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Mam nadzieję, że będzicie się wspaniale bawić podczas filmowego wieczoru, który sobie z organizujecie z filmem wybranym dzięki mojej liście! <3

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik