Jaką energią dzielisz się ze światem?

Kwiaty do przeżycia potrzebują wody i słońca. Ty natomiast energii, którą daje Ci świat i otaczający Cię ludzie. Energia, którą odbierasz od innych ludzi ma odwzorowanie w Twoim nastroju. Jedni potrafią uszczęśliwiać, inni powodują, że czujesz się znacznie gorzej. Nie z każdym Twoja energia się zgodzi. To nie jest żaden wymysł, a coś niemalże namacalnego. Coś, co sprawia, że jednych do Ciebie ciągnie jak magnes, a od innych odpycha z wielką mocą. Ważne, by pozostawać wiarygodnym i wiernym sobie. Nie musisz zmieniać się pod kogoś. Udawać, by kogoś do siebie przyciągnąć. Nie wpasujesz się na siłę w energię drugiego człowieka. To się dzieje ponad Tobą. To są czary, które w stu procentach oddają nas i nasze wnętrze.

Mocno wierzę, że osoby, które idealnie zgrywają się z naszą energią dotrą do nas. Pomyśl ile poznałaś osób, które już pierwszymi wymienionymi zdaniami skracały dystans? Z którymi poczułaś, że znacie się od lat, że tak wiele macie wspólnego, że doskonale się rozumiecie mimo, że dopiero kilka minut wcześniej wymieniliście pierwsze uściski dłoni? Ile w Twoim otoczeniu jest osób, które sprawiają, że świat wydaje się lepszy. Inspirują, potrafią natchnąć do działania? Magia, prawda? Kosmiczna wymiana energii. Niestety są też takie osoby, które totalnie tę energię z Ciebie wysysają, żywią się nią. Które sprawiają, że po każdym spotkaniu jesteś dosłownie, fizycznie i emocjonalnie wykończona. Ich towarzystwo Cię męczy, czujesz się źle będąc blisko, nieswojo. Usilne próby wpasowania się w te znajomości nie dadzą Ci nic dobrego, złego natomiast dostarczą wiele. Obniżona samoocena, kiepski nastrój czy problemy z osiągnięciem postawionych sobie celów. Chcesz tego? Jestem pewna, że nie. Dlatego tak ważne jest stawianie granic. Nie pozwalanie na przerzucanie na siebie destruktywnych emocji, nieczystej intencji. Odcięcie się, by zatrzymać ten negatywny przepływ.

Łatwo jest narzekać, ulec pesymistycznej aurze. Jednocześnie, równie łatwo możesz emanować pozytywną energią. To od Ciebie zależy czy poddasz się negatywnym emocjom czy wręcz przeciwnie. Będziesz produkować i wysyłać światu pełną optymizmu energię.

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się co wypuszczasz w świat? Jaki przekaz od Ciebie płynie? Co inni ludzie od Ciebie dostaną kiedy Wasze energie się zderzą?

Ludzie, którzy wysyłają Ci dobrą energię bezpośrednio wpływają na to w jaki sposób kroczysz po swoich życiowych ścieżkach. Mają realny wpływ na Twój stan emocjonalny i obraz Twojego życia. Dlatego tak ważne jest otaczanie się ludźmi mającymi pozytywne nastawienie. A jeśli sama chcesz jeszcze więcej takiej energii wypuszczać w świat to musisz być skupiona na tym, co dobrego chcesz dla siebie i dla innych.

Może być też tak, że chcesz się otworzyć, ale coś Cię blokuje. Przyjrzyj się swoim wewnętrznym ograniczeniom i zapytaj siebie “czy chcę coś z nimi zrobić?” Dzięki temu, że będą wokół Ciebie osoby, które wpływają na Ciebie pozytywnie łatwiej będzie Ci osiągać cele, stawiać czoła wyzwaniom i układać swoje życie według szczęśliwego scenariusza. Bez nich nie będziesz w stanie realizować siebie. Nie będziesz mieć też wystarczającej energii, by móc obdarować nią innych. Co pozwoli Ci zachować pozytywną energię mimo zderzania się z wampirami energetycznymi? Rozpieszczanie siebie. Odnalezienie swojego sposobu na relaks i uspokojenie myśli. Dbanie o zachowanie równowagi psychicznej, reagowanie na swoje potrzeby, a także świadomość tego, co realnie wpływa na Twoje samopoczucie. Twoja dobra, wolna od negatywnych zachowań i myśli energia pozwoli Ci na budowanie czystych, szczerych, pełnych wsparcia relacji, spełnianie marzeń, realizowanie celów i życie życiem jakie sobie tylko wymarzysz. Bo wszystko to co wysyłasz w świat, wraca do Ciebie ze podwójną mocą.  

Ściskam, Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik