Święto filmu krótkometrażowego – Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival

W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Będziemy mieć możliwość zobaczenia kilkadziesiąt filmów z kraju i zagranicy (29 filmów krótkometrażowych: 12 fabuł, 7 dokumentów i 10 animacji). Co ważne, wstęp na seanse jest bezpłatny.

Dodatkowo odbędą się pokazy specjalne, między innymi nominowanej do Oscara „Sukienki” a także Magle Filmowe z Maciejem Musiałowskim i Małgorzatą Gorol.

Twórcy filmowi powalczą o statuetki Salamandry oraz czeki w trzech kategoriach: fabuła, dokument, animacja.
Przyznawane będą także nagrody Prezydenta Wrocławia, Publiczności i Dziennikarzy.

PROGRAM III LONG STORY SHORT FILM FESTIVAL

13:00 | POKAZ SPECJALNY

  • „Człowiek nie umiera” reż. Sylwester Chęciński | Sala Lwów

20:00 | MAGIEL FILMOWY 

  • Spotkanie z Małgorzatą Gorol | Sala Lwów

12:45 | BLOK KONKURSOWY DOKUMENT | Sala Lwów

  • Wiedząca | Reżyseria: Paweł Jankowski | 12’
  • Solar Voyage | Reżyseria: Adam Żądło | 18′
  • Magnetic City | Reżyseria: Aleksander Rabij | ’14
  • Osiem tygodni i dwa dni | Reżyseria: Filip Jakubowski | 21’16
  • We Have One Heart | Reżyseria: Katarzyna Warzecha | 11′
  • OVERTONE | Reżyseria: Bartek Bartos i Piotr Bartos | 6’12
  • Poczekalnia | Reżyseria: Aleksandra Folczak | 23’13

14:45 | BLOK KONKURSOWY FABUŁA | Sala Lwów

  • Blacklisted | Reżyseria: Mohammed Almughanni | 23’
  • Skowyt | Reżyseria: Bartosz Brzezinski | 30’
  • Dzień matki | Reżyseria: Patryk Kaflowski | 11’
  • Ostatni gwizdek | Reżyseria: Karol Lindholm | 30′

16:45 | BLOK KONKURSOWY ANIMACJA | Sala Lwów

  • Własne śmieci | Reżyseria: Daria Kopiec | 6′
  • Insekt | Reżyseria: Marcin Podolec | 29’50
  • PLANTARIUM | Reżyseria: Tomek Ducki | 6’53
  • Dziura | Reżyseria: Piotr Kaźmierczak | 2’30
  • Sperm Obsession | Reżyseria: Klaudia Prabucka i Piotr Michalski | 5’41

18:00 | BLOK KONKURSOWY FABUŁA | Sala Lwów   

  • Alicja i żabka | Reżyseria: Olga Bołądź | 29′
  • Zróbmy sobie kredyt | Reżyseria: Maciej Pawłowski | 7’05
  • Kamień | Reżyseria: Bartosz Kozera | 26′
  • Maria nie żyje | Reżyseria: Martyna Majewska | 30′

20:00 | MAGIEL FILMOWY

  • Spotkanie z Maciejem Musiałowskim | Sala Lwów

12:45 | BLOK KONKURSOWY ANIMACJA | Sala Lwów     

  • Zbyt amerykański film | Reżyseria: Dawid Jezierski | 6′
  • C’est la vie | Reżyseria: Jacek Olejnik, Rafał Sankiewicz, Wojciech Sankiewicz, Bartosz Terlicki | 12’51
  • Praktyczny Pan | Reżyseria: Michał Poniedzielski, Dominik Litwiniak | 10’
  • Guilty pleasure | Reżyseria: Michał Orzechowski | 12’57
  • 3 geNARRACJE | Reżyseria: Paulina Ziółkowska | 8’30

14:00 | BLOK KONKURSOWY FABUŁA | Sala Lwów 

  • Chodźmy w noc | Reżyseria: Kamila Tarabura | 26′
  • Noamia | Reżyseria: Antonio Galdamez | 29′
  • Apple, Chicken, Pigeon | Reżyseria: Xiang Li | 15’
  • Samogłów | Reżyseria: Jakub Prysak | 24′

16:00 | POKAZ SPECJALNY

  • „Sukienka” | Reżyseria: Tadeusz Łysiak | Spotkanie z Dorotą Pomykałą | Sala Lwów

18:00 | GALA ZAMKNIĘCIA | Sala Lwów

  • Pokaz zwycięskich filmów oraz rozdanie nagród

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik