Filmy, które trzeba zobaczyć

Są takie filmy, które poruszają nas tak mocno, że z przyjemnością oglądamy je drugi, trzeci, a nawet piętnasty raz. Ja mam taką swoją złotą siódemkę ukochanych filmów, do których wracam z wielkim sentymentem. Polecam je każdemu za każdym razem kiedy ktoś pyta co warto zobaczyć. Dlatego zebrałam je w tym miejscu, żebyście i Wy poznali te zachwycające historie!

KAFARNAUM

Film opowiada historię Zaina, dwunastoletniego chłopca urodzonego i wychowującego się w Bejrucie, w skrajnym ubóstwie. Chłopiec musi pracować i opiekować się rodzeństwem. Próbuje jednak osiągnąć w życiu coś więcej. Sfrustrowany swoją sytuacją idzie do sądu, by… pozwać swoich rodziców za to, że sprowadzili go na ten świat.

TRZY BILLBOARDY ZA EBBING, MISSOURI

Frances McDormand gra Mildred Hayes, zrozpaczoną matkę zgwałconej i zamordowanej nastolatki. Mildred mieszka w małym miasteczku, śledztwo w sprawie zabójstwa jej córki od miesięcy stoi w martwym punkcie. Postanawia wynająć nieużywane od lat billboardy stojące przy głównej drodze na których umieszcza kontrowersyjne komunikaty. Rozwściecza tym lokalną policję. Czy to pomoże odnaleźć mordercę jej córki?

NOMADLAND

Kolejny świetny film z McDormand w roli głównej. Tym razem gra Fern, która po śmierci męża, utracie dobytku i zamknięciu wioski, w której mieszkała postanawia zamieszkać w vanie i podróżować. W ten sposób rozpoczyna kolejny, nowy etap swojego życia jak nomadka. Na swojej drodze poznaje fascynujące osoby.

MANCHESTER BY THE SEA

Kiedy umiera starszy brat Lee Chandlera (w tej roli Casey Affleck) przejmuje on opiekę nad jego nastoletnim synem. Nie jest to coś, o czym Lee marzył. Wręcz uważa, że totalnie się do tego nie nadaje. Jednak nie to jest wydarzeniem, które wywołało w Chandlerze największą traumę….

SUPERNOVA

Sam i Tusker są ze sobą ponad dwadzieścia lat. To zgodna, bardzo kochająca się para. Niestety okazuje się, że Tusker jest chory, a jego dni się kurczą. Postanawiają wtedy wyruszyć w podróż i odwiedzić po raz ostatni swoich najbliższych. Jednak po drodze pojawi się coś, co będzie dla nich największą próbą.

JOKER

Postać grana przez Joaquina Phoenixa jest byłym pacjentem szpitala psychiatrycznego. Pracuje jako klaun, mieszka z chorą matką, jest samotny, źle traktowany przez innych ludzi. Zmienia się kiedy dostaje od kolegi broń. Zaczyna odgrywać się na lekceważących go osobach.

NĘDZNICY

Montfermeil to miejsce, w którym trwa wieczna walka o terytorium i wpływy. Jest pełne gniewu i frustracji. Okazuje się, że niewinny psikus grupki dzieci może być początkiem wielkiej rewolucji.

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik