Seriale, które trzeba zobaczyć

Są takie seriale, które aż żal kończyć. Tak dobre, że czujemy pustkę oglądając ostatni odcinek. Nierzadko do nich powracamy za każdy razem zachwycając się tak samo. Ja mam całą listę takich tytułów i z przyjemnością się nimi z Wami podzielę.

Peaky Blinders

Fantastyczny serial, który, na szczęście, składa się z kilku sezonów. Opowiada o gangu „Peaky Blinders”, w którym przywódcą jest Tommy Shelby. Akcja rozgrywa się w Birmingham w 1919 roku. Rodzina Shelbych ma duże ambicje, a to powoduje wiele problemów związanych nie tylko z innymi gangami, ale również z głowami państwa.

The Morning Show

Serial zabiera nas za kulisy popularnego, porannego, amerykańskiego programu. Telewizja, wielkie wpływy, jeszcze większe pieniądze i coraz to nowe afery. Idealny obrazek rozsypuje się kiedy na światło dzienne wychodzi szereg naruszeń z mobbingiem na czele. Świetny scenariusz i obsada!

Rojst

Polska, lata 80., małe miasteczko, w którym dochodzi do niewyjaśnionych zabójstw. Dwóch dziennikarzy starszy już dość zgorzkniały i młody, nowozatrudniony poszukujący sensacji decydują się opisać sprawę i rozpoczynają swoje własne śledztwo.

Detektyw

Historia dwóch detektywów, którzy w latach 90. pracowali w Luizjanie w wydziale kryminalnym. Próbowali rozwiązać sprawę dziwnego morderstwa, niestety po drodze coś ich poróżniło. Wiele lat później dochodzi do podobnego opartego na rytualnym podtekście zabójstwa. Sprawą zajmują się inni detektywi, którzy nawiązują kontakt z poprzednikami.

Euphoria

Rue jest nastolatką uzależnioną od narkotyków. Jej życie wywraca się do góry nogami kiedy do jej miasteczka przeprowadza się nowa, transseksualna dziewczyna. W tym serialu jest wszystko, nie będziecie mogli się od niego oderwać.

Niewiarygodne

Nastolatka zgłasza na policji gwałt. Niestety dorośli poddają pod wątpliwość wiarygodność jej słów. To doprowadza do tego, że dziewczyna wycofuje się z zeznań. Jednocześnie w innym mieście dwie detektywki prowadzą śledztwo bardzo podobnych napaści seksualnych.

Ucieczka z Dannemory

Serial oparty jest na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 2015 roku. Opowiada historię dwóch więźniów, którym udało się uciec. Pomagała im pracownica więzienia, z którą podczas odsiadki nawiązali silną więź. Niesamowita historia.

The Act

Historia dwóch kobiet. Matki, która poświęciła całe swoje życie na opiekę swojej bardzo schorowanej córki. Sytuacja zmienia się, kiedy córka odkrywa, że nigdy nie była chora. Kryminalna historia oparta na faktach.

Olive Kitteringe

Tytułowa Olive jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Mieszka z mężem, właścicielem apteki, w małym, nieco sennym miasteczku. W kilku odcinkach poznajemy tajemnice i dramaty małej społeczności.

Patrick Mellrose

Patrick pochodzi z bogatej, uprzywilejowanej rodziny. Jednak jego dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. Wychowywał się bowiem z agresywnym ojcem i milczącą matką. Poznajemy go w momencie, kiedy musi wybrać się w podróż do Nowego Jorku po trumnę ojca.

Normalni ludzie

Marianne i Connell chodzą do tej samej szkoły, poza tym nie łączy ich nic więcej. Chłopak jest lubianym sportowcem, dziewczyna natomiast niepopularną samotniczką. Mimo to zakochują się w sobie. Przepiękna, miłosna historia!

Bo to grzech

Londyn, 1981. Grupa młodych gejów i ich przyjaciółka Jill przeżywają wzloty i upadki kiedy pojawia się nowy wirus i wystawia ich życie na próbę.

Klangor

W niewyjaśnionych okolicznościach znika córka psychologa więziennego, który rozpoczyna poszukiwania na własną rękę.

Mare of Esttown

Mare jest policjantką w małym miasteczku, w którym prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa. Jednocześnie stara się doprowadzić swoje życie prywatne do ładu.

Wielkie kłamstewka

Doskonały dramat ukazujący konflikty i tajemnice mieszkańców małego miasteczka. Z pozoru idealne życie perfekcyjnych pań domu kryje w sobie chaos, spowodowany wieloma kłamstwami.

Broadchurch

Morderstwo chłopczyka wprowadza zamęt w małej, dość zamkniętej społeczności Broadchurch.

Rok za rokiem

Oglądając serial śledzimy losy przeciętnej rodziny z Manchesteru przez piętnaście lat. Bohaterowie żyją w niestabilnych politycznie i ekonomiczne czasach przytłoczonych zmianami technologicznymi. Intrygująca produkcja pokazująca świat niedalekiej przyszłości.

Miłego oglądania!

Ściskam,
Alicja

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik