Książki, które warto zabrać na wakacje

Czas urlopowy to zazwyczaj moment, kiedy w końcu możemy zwolnić. Wtedy też chętniej sięgamy po książki. W końcu mamy mniej na głowie i łatwiej jest nam się na nich skupić. Nic jednak nie może popsuć nam wakacyjnego nastroju jak nietrafiona lektura. Dlatego warto zaopatrzyć się w taką, która będzie lekka, ale również przyjemna i wniesie coś dobrego do naszego życia. Podzielę się moimi rekomendacjami, korzystajcie z nich śmiało!

„Horyzont” Jakub Małecki

Moja ulubiona książka tego autora. Opowiada historię niezwykłej znajomości byłego sapera i dziewczyny z pokolenia Y uczącej się dorosłości. Niby nic ich nie łączy, ale to tylko pozory. Ta książka to przepiękna historia o przyjaźni i odwadze.

„Baśka” Wojciech Friedmann

Wojtek Friedmann jak mało kto umie posługiwać się słowem. W swojej książce opowiada barwną historię swojego dzieciństwa i okresu dojrzewania na warszawskiej Ochocie. Nietuzinkowe poczucie humoru i sentymentalna podróż to idealny wybór na leżenie na plaży.

” Dwa psy przeżyły” Piotr Szmidt

Warszawa, trzydziestolatek chcący zawładnąć branżą muzyczną. Przeciętny, bez skutku próbujący się przebić i jego niebezpiecznie szybko rosnąca frustracja. Świetna opowieść o patologii współczesności.

„Ministerstwo moralnej paniki” Amanda Lee Koe

Jest to zbiór opowiadań. O miłości, odwadze, społecznych schematach i o tym, co w życiu najważniejsze. Jest pięknie, wzruszająco i błyskotliwie. Książka zostaje w pamięci jeszcze na długo po jej odłożeniu.

„Koniec świata, umyj okna” Agnieszka Jelonek

Bohaterka powieści wiedzie na pozór idealne życie. Ma kochającego męża, dobrą pracę, wspaniałe przyjaciółki, a mimo to lęki opanowują jej codzienność. Poszukując odpowiedzi odkrywa to, co dotąd jej umykało.

„Książka o przyjaźni” Maciej Marcisz

Trójka przyjaciół, której relacja trwa od kilkunastu lat. Niestety gdy skrzętnie skrywana tajemnica wychodzi na jaw wszystko się komplikuje. Czy uda się z tego wybrnąć? Piękna opowieść także o tym, którzy z naszego życia już zniknęli.

„Rozpływaj się” Anna Cieplak

Opowieść o grupie przyjaciół. O ich wzlotach i upadkach, o zerwanych więziach, o zadrach w sercu i wielkich nadziejach. Bardzo ciekawa powieść o tym jak odnaleźć się w życiu. Trochę zabawna, trochę bolesna.

Udanej lektury i pięknych wakacji!

PODOBA CI SIĘ TEN ARTYKUŁ?

Share on facebook
Share on twitter

Sprawdź moje inne wpisy

ZOSTAW KOMENTARZ

Alicja Janik
Alicja Janik